PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10042364}

1670

8,0 91 125
ocen
8,0 10 1 91125
7,8 34
oceny krytyków
1670
powrót do forum serialu 1670

Nareszcie coś bez Szyca, Stuhra, Pazury i Karolaka!!! Fantastyczna obsada, młodzi aktorzy, widać że występują w teatrze, bo bezdyskusyjnie potrafią grać! Nie oglądam polskich produkcji od 20 lat, bo niedobrze mi się robi na widok tych samych gęb w każdym filmie. I zapewne nie obejrzałabym również tej, gdyby nie natarczywy trailer Netflixa, który tym razem spełnił swoje zadanie i nie odstraszył mnie. Jestem bardzo miło zaskoczona i błagam o więcej!

dzina26

Durnaś.

dziadol_fw

O proszę, nastroszył się kogucik :D

dzina26

Święte słowa. Szkoda, że dopiero budżet netflix pobudza kulturę.

dzina26

Po prostu stwierdzam fakt żeś durna.

dziadol_fw

Dalej nastroszony? A już Nowy Rok! :D

dziadol_fw

Oho, ktoś się zesral xd

ocenił(a) serial na 8
dzina26

Oglądam regularnie polskie filmy i seriale od wielu lat. Większość produkcji godnych uwagi nie ma w obsadzie żadnego z wymienionych aktorów. Trzeba wyjrzeć poza bańkę, bo dużo dobrego dzieje się w polskim kinie nie od dzisiaj.
Jak wyjdziesz poza kino amerykańskie i zagłębisz się w produkcje francuskie, brytyjskie i inne, również nie ma ogromnej różnorodności topowych aktorów, którzy lubią się powtarzać również poza Polską.
Dobrze docenić taką produkcję jak 1670, ale po co w taki sposób? Nie powinniśmy mieć kompleksów, od wielu lat pojawiają się dobre produkcje, pomysły i szereg różnych aktorów spoza wymienionych, należy po prostu szukać i oglądać, może poza promowanymi komediami romantycznymi.

ocenił(a) serial na 10
Matoo

Jakie polskie filmy masz na myśli? Jak dobre to poleć

ocenił(a) serial na 8
Niesforny

Z ostatnio obejrzanych, takie od 6/10 w górę, czyli według mnie godne uwagi - kolejność losowa:
Filmy: Chłopi, Święto ognia, Doppelganger. Sobowtor, Zielona granica, Znachor, Teściowie 2, Freestyle, Ukryta sieć, Chleb i sól, Kobieta na dachu, Ucieczka na Srebrny Glob, Noc w przedszkolu, Chrzciny, Silent Twins, Johnny, Strzępy, Tata, Śubuk, Za duży na bajki, Inni ludzie
Seriale: Absolutni debiutanci, Informacja zwrotna, Emigracja XD, Minuta ciszy, Wielka woda

Matoo

Ja dodałbym do listy jeszcze "Wilkołaka", "Monument", "Demona"

ocenił(a) serial na 8
barranek

Rozszerzając rok realizacji do filmów starszych niż kilka ostatnich lat, znajdziemy wiele produkcji godnych uwagi, bo wiele zdolnych twórców jest u nas i trzeba to doceniać. Każdego roku lista się rozszerza ale oczywiście niekoniecznie są to filmy mainstreamowe.
Częściej też pojawiają się filmy gatunkowe, a nie stricte artystyczne, co to jest super, bo bywa bardzo ciekawie, co bardzo staram się też doceniać. Ostatni przykład to: W nich cała nadzieja. I super.

Matoo

Po czym wnosisz, że oglądam wyłącznie kino amerykańskie i nie znam żadnego innego? Jakoś nie mogę się tego doczytać w moim poście. Jeśli możesz polecić interesujące polskie propozycje bez wymienionych przeze mnie celebrytów, to po prostu poleć. Czy ja komuś napisałam, że ma zły gust? Nie. Wyraziłam własną, subiektywną opinię na temat serialu, który bardzo mi się spodobał i zupełnie nie rozumiem o jakich kompleksach piszesz. Ty możesz mieć inną opinię na jego temat i to też będzie ok. Więcej dystans i umiejętności śmiania się z samych siebie, mniej kija wiadomo gdzie. Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 8
dzina26

Nie wnoszę, po prostu zauważam, że poza ogromnym rynkiem amerykańskim, wszędzie pojawiają się podobne twarze w topowych filmach na różnych rynkach, gdzię jest węższy zakres aktorów niż w Hollywood. Mimo tego, w Polsce mamy mnóstwo dobrych aktorów, który niekoniecznie nagminnie pojawiają się, ale tutaj percepcja może być różna w zależności od ilości pochłanianych treści z danego rynku.
Używasz pejoratywnych określeń jednocześnie wykazując ignorację oceniając polskie kino ze wskazaniem, że nie oglądasz go od kilkudziesięciu lat z bardzo błędnej przesłanki, która niekoniecznie ma dużo wspólnego z rzeczywistością, szczególnie w ostatnich latach.
Wskazani przez Ciebie celebryci w większości wypadków to również dobrzy aktorzy, niekoniecznie z własnej winy wrzuceni w pewne szufladki albo kiepskie scenariusze.
Nie dyskutuję z gustem, staram się motywować do próby zapoznania się z polskim kinem, które często zaskakuje, ma pomysł i już rzadko odbiega realizacją od filmów z dużymi budżetami, mimo tego że wysokobudżetowych produkcji u nas raczej nie uświadczysz.
Kompleksy wykazałaś w mojej ocenie oceniając przez prymat "znanych mord", co nie ma wiele wspólnego chociażby z filmami dobrze ocenianymi w ostatnich latach na festiwalach filmowych. Skoro tak, to chyba dzieje się to z innych przesłanek niż realna ocena na podstawie tego, że zapoznałaś się i oceniłaś negatywnie produckcje, tylko raczej oceniasz z góry będąc uprzedzoną bez wyraźnego powodu.
Mnie również serial się podoba, co wykazałem w oryginalnej opinii, ale Twoja ocena poprzedzona była ogólną oceną kina polskiego, z którą się nie zgadzam. Jest to z kolei również moja subiektywna ocena, z którą Ty możesz się nie zgadzać, to też jest OK, ale widzę, że ocena Twoja nie wynika z dogłębnej oceny obejrzanych produkcji, tylko uprzedzeń względem wskazanych filmów czy seriali.
Nie mam problemu z tym ostatnim, bo tak jak wspominałem serial, humor i autoironia bardzo mi się podoba, stąd moja pozytywna ocena względem 1670.
Jeśli chodzi o produkcje godne polecenia z ostatnich lat, to według losowej kolejności zgodnie z tym, co oglądałem w ostatnim czasie, to produkcje godne uwagi, czyli tak od 6/10 w górę, to według mojej oceny to:
Filmy: Chłopi, Święto ognia, Doppelganger. Sobowtor, Zielona granica, Znachor, Teściowie 2, Freestyle, Ukryta sieć, Chleb i sól, Kobieta na dachu, Ucieczka na Srebrny Glob, Noc w przedszkolu, Chrzciny, Silent Twins, Johnny, Strzępy, Tata, Śubuk, Za duży na bajki, Inni ludzie
Seriale: Absolutni debiutanci, Informacja zwrotna, Emigracja XD, Minuta ciszy, Wielka woda

Matoo

Dziękuję za propozycje. Jedną już znam i potwierdzam, że bardzo dobrze się oglądało (Za duży na bajki). Resztę chętnie zobaczę. Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 8
dzina26

Nie ma sprawy, zawsze chętnie coś polecę, poza tym warto śledzić różne rzeczy na własną rękę, bo ostatnio dużo dobrego się dzieje w polskim kinie, również w zakresie wielu nowych twarzy. Świetny przykład, to Absolutni Debiutanci na Netflix.

ocenił(a) serial na 1
Matoo

Moja droga aktor teatralny nie nadaje się do filmu - to inny zawód - sam byłem zdziwiony ale wiem to od reżyserów tych filmowych rzecz jasna!

Matoo

Dlaczego Netflix rozbujał polskie kino ? Nagle są produkcje które idą w świat i są bardzo dobre . Uwielbiam filmy kostiumowe , uwielbiam klimat dawnych lat ,niekoniecznie kalka w kalkę z rzeczywistością jaka miała miejsce w dawnych latach . Często fikcyjne . Myśle , ze Polacy mogą bez problemu konkurować z innymi krajami które są w światowych czołówkach w kwestii produkcji . Znam osobę która po Ogniem i mieczem nie obejrzała ani jednej polskiej produkcji

dzina26

Serial genialny, ale co do wymienionych panów – chyba bardzo mało polskiego kina oglądasz, że przywołujesz ten do bólu wyświechtany tekst o Szycu i Karolaku. Nieaktualny od jakichś 10 lat.

ocenił(a) serial na 10
dzina26

Dokładnie, napisałaś co myślę. Nie oglądam żadnych seriali Polskich bo ci " aktorzy " grają jak w ukrytej prawdzie i tylko mam irytację " serio ci ludzie są po akademii?" A tu w końcu serial gdzie Aktorzy grają, czuć to. Kostiumy, żart który rozumiem że może być niezrozumiały dla ludzi spaczonych żartami w stylu "nosacz małpa Janusz" ale w żartach wyczuwam bardzo dużą ironię co do dzisiejszych czasów , zachowań ludzi w Polsce i ogólnie. Według mnie serial jest świetny.

ocenił(a) serial na 1
dzina26

ta produkcja to gniot

dzina26

Netflix jednak robi kawał dobrej roboty . Trafi do odbiorców film który może nie miałby szans wybić się na innej platformie cyfrowej .

dzina26

Faktycznie, niedobór celebrytów sprawia, że słychać dialogi. Zatrudnili wykwalifikowanych ludzi z dykcją.I ogólnie stroje i wystrój lepszy niż w produkcji wiedźmina, tego zagranicznego paszmwila niestety

skt84

Scenografia i stroje godne Hollywood ! Piękna sprawa. Serial ma w sobie to coś . Co do żartów to albo jesteś na tak albo na nie ? Ja akurat lubię czarny humor

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones