PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=335332}
8,2 36 409
ocen
8,2 10 1 36409
7,6 12
ocen krytyków
Samsara
powrót do forum filmu Samsara

7/10

ocenił(a) film na 7

NIE WIEDZIAŁEM , ZE TAK PIĘKNY JEST NASZ ŚWIAT !!!

ocenił(a) film na 9
Fanwebfilm

A dla mnie 70% filmu bylo o jego zepsuciu...

ocenił(a) film na 7
Perzeta

pesymista ?

ocenił(a) film na 9
Fanwebfilm

Skad..:) Jestep optymista i marzycielem. Zyjemy w Europie, niedorzecznym by bylo byc pesymista..;) Zycie mamy we wlasnych rekach, mozemy wszystko...:) Samsara przedstawia piekno natury, to fakt. Obok tego obrazuje kontrasty miedzy dobrze rozwinietymi panstwami a tak zwanym Trzecim Swiatem. To co mamy w duzej mierze jest zasluga wlasnie tych ucisnionych narodow. Najgorsza jest swiadomosc, ze pod pseudo pomoca, jaka niesie Europa i Ameryka Pn, kryje sie zysk i chciwosc. Abstrahujac, ze Afrya staje sie naszym smietnikiem. Ukazane jest rowniez codzienne zycie, w ktorym jednostka jest nieistotna. Bardzo wyraznie przedstawiony jest konsumpcjonizm. Na koniec wzniosle zabytki historyczne. Sa piekne i wspaniale, ale nie swiadcza one o wspanialosci czlowieka. Przemawia przez nie przelana krew i cierpienie. Pominalem konflikty zbrojne i okrutna polityke wewnetrzna wielu panst. Jest w filmie pewna scena, w ktorej biznesmen zaczyna nakladac kolejno warstwy gliny na twarz. Kazdy interpretuje to inaczej, jakkolwiek na to warto zwrocic rowniez uwage. Dla mnie jest to silna alegoria, odnoszaca sie do ludzkiej natury. Generalnie film sklania do refleksji, ktore wybiegaja poza suchy obraz. Lacze wiedze z obrazem i poddaje to analizie. Ciezko mi myslec pozytywnie w tym przypadku..:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones