PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=777021}

Nieznany żołnierz

Tuntematon sotilas
7,2 800
ocen
7,2 10 1 800
Nieznany żołnierz
powrót do forum filmu Nieznany żołnierz

... wyprodukowany w ostatnich latach gdzie indziej niż w USA.
Fińska Wojna Kontynuacyjna to słabo znany temat, więc polecam wszystkim miłośnikom produkcji osadzonych w czasie II Wojny Światowej. Efekty specjalne na bardzo dobrym poziomie, do gry aktorskiej nie można się przyczepić, widać prawdziwe T-34 oraz T-26, Suomi, Pepeszki, Mosiny, Maximy i prawie wszystko co używano w tych czasach. Realizm 100%. Minusem jest długość filmu (prawie 3 h) oraz brak polskich napisów. Ja obejrzałem akurat z angielskimi.
Naprawdę warto zobaczyć!

Czuper1000

Podzielam opinie. Polskie napisy juz sa :-)

ocenił(a) film na 9
Czuper1000

Dla osób interesujących się ostatnim wielkim konfliktem w europie to pozycja obowiązkowa. Prócz dbałości o sprzęt dodać należy jeszcze porządnie przedstawioną taktykę działania co w większości filmów wojennych kuleje.

ocenił(a) film na 8
Soundgarden

nie byłem w wojsku, a tym bardziej na froncie i zastanawiam się czy taka niesubordynacja byłaby tolerowana w warunkach działań polowych?

ocenił(a) film na 9
hubo84

Film oparty na książce, która pisał były żołnierz, więc możliwe. To była inna armia niż Niemiecka i Sowiecka gdzie za mniejsze błahostki groziła kula w łeb.

ocenił(a) film na 9
hubo84

Tak jak kolega Soundgarden napisał, w dużych armiach byłby za to prawdopodobnie sąd polowy albo natychmiastowe rozstrzelanie. Natomiast Finowie, mający małą armię, nie mogli sobie pozwolić na takie numery, bo musieliby rozstrzelać setki takich chłopków-roztropków z Karelii, którzy byli znakomitymi strzelcami i zwiadowcami, ale zupełnie brakowało im dyscypliny :)

ocenił(a) film na 8
Soundgarden

Ja też, a tak z ciekawości zauważyłeś na głowach Finów, Polskie chełmy wz.31 ,,salamandry"?

Czuper1000

Wiedzialem o wojnie w 1940r i w 1944r. A o tej czesci historii IIWS nie mialem pojecia.

ocenił(a) film na 10
CyboRKg

dziwne, na pewno ten film jest o 2 wojne światowej ? według opisu to jest "Adaptacja powieści Väinö Linna "Żołnierz nieznany" z 1954" ( na innej stronie )

ocenił(a) film na 10
Czuper1000

słyszałem ze akcja filmu jest ze niby jest rok 1954 czy coś takiego,

ocenił(a) film na 9
vAkatsuki

Powieść jest z 1954. A akcja podczas Fińskiej Wojny Kontynuacyjnej 1941-44.

ocenił(a) film na 8
Czuper1000

Ja też, a tak z ciekawości zauważyłeś na głowach Finów, Polskie chełmy wz.31 ,,salamandry"?

ocenił(a) film na 9
Globa

Nie, ale coś w tych hełmach nie dawało mi właśnie spokoju :) Już teraz wiem co.
Dzięki za spostrzeżenie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones