PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=465857}
7,6 83 910
ocen
7,6 10 1 83910
6,9 11
ocen krytyków
Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet
powrót do forum filmu Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet

Aktor, który gra głównego bohatera, jest absolutnym nieporozumieniem i nijak oddaje charakter postaci. Zdecydowanie lepszym wyborem jest Craig w wersji amerykańskiej. Z kolei aktorka wcielająca się w postać Lisbeth pod względem wyglądu być może do niej pasuje, i jest dużo bardziej naturalna od wymuskanej Salander z wersji amerykańskiej (hollywoodzka fryzura, najlepszy motor itd.), jednak jest też zdecydowanie bardziej ludzka niż pierwowzór książkowy, który był totalnie aspołeczny. Dużo w tym filmie niejasności z książką, ale taka już natura ekranizacji. Mimo wszystko jestem rozczarowany.

ocenił(a) film na 6
gry270

Tez nie jestem zadowolony. Spodziewałem się czegoś lepszego. Oglądałem go z osobą która nie czytała książki i co chwilę pytała a dlaczego tak i w jaki sposób. Bardzo dużo wątków zostało pominięte, które moim zdaniem są ważne.

ocenił(a) film na 9
re5pect

Duzo lepsze od amerykanskiej kiczowatej wersji

meys

A co niby w amerykańskiej wersji było kiczowatego? Film Finchera bije szwedzką wersję na głowę, jest wierniejszy fabule, ma lepszą obsadę, montaż, muzykę, wszystko. Szwedzi się nie popisali.

ocenił(a) film na 9
Karina_15

Noomi Rapace zamietła Rooney Mara pod dywan

meys

Chyba raczej odwrotnie..... Mara była idealną Lisbeth, jakby wyjętą z książki a Rapace była nijaka, jednowymiarowa, komiksowa i wyglądała za staro do tej roli.

Karina_15

moim zdanie Noomi Rapace wygląda zbyt dojrzale na Lisbeth. Salander była opisywana w książce na wychudzoną dziewczynę o twarzy piętnastolatki. :P Aktor grający Mikaela pod względem wyglądu jest za to fatalny. Przecież główny bohater był opisywany jako atrakcyjny i dość dobrze zbudowany (chodzący na siłownie itd) mężczyzna. Nyqvist moim skromnym zdaniem nie należy do najurodziwszych.

werawera7

Nyqvist to największa porażka obsadowa w tym filmie ale nie jedyna, niestety....

ocenił(a) film na 10
meys

Zdecydowanie Rapace lepsza; Mara bardzo średnia. Takie Emo Millennium. Mnie bardziej podoba się wersja szwedzka, zdecydowanie.

meys

Mi też podoba się ta - szwedzka - wersja.

renax33

A mnie nie. Amerykańska znacznie lepsza. No ale Fincher to Fincher - mistrz. On byle czego nie nakręci.

White_Carnation

Nic nie mogę zarzucić wersji z Craigiem, a jednak w wersji szwedzkiej jest taka surowość postaci, przybliżenie problemów, twarzy, niedoskonałości postaci. To mnie zachęciło do szwedzkich kryminałów. Zamierzam je oglądać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones