PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=327867}

Dobre serce

The Good Heart
7,2 6 311
ocen
7,2 10 1 6311
6,3 7
ocen krytyków
Dobre serce
powrót do forum filmu Dobre serce

Powalająca dosłowność tytułu zaczyna objawiać się w trakcie filmu, chociaż właściwie od początku wiadomo, co będzie dalej. W jednej z pierwszych scen spotykają się; „etatowy” zawałowiec i młody, niedoszły samobójca, którego marzeniem jest oddanie swoich organów… Potem czekamy już tylko na finał.

Tak jak „Noi Albinoi” zaskakiwał i zachwycał w każdej sekundzie - „Dobre Serce” jedynie wypełnia czas nierównym rytmem.

Gdybym miała wskazać jaka była najmocniejsza strona tego obrazu… hm… - Mnie osobiście najbardziej podobała się Gęś, która właściwie gra główną rolę w filmie… .. i to westchnienie zdradzieckiej ulgi wypełniające sale, kiedy bohater postanawia ostatecznie jej nie zjeść …
Ale "dobro" jest względne, jak się okazuje. „Żebyś ty mógł żyć, ktoś musi umrzeć – rozumiesz to?” – pyta lekarz bohatera. Wątek Gęsi w pewnym momencie urywa się, ale wszyscy domyślamy się, że zapewne szczęśliwie uszła z życiem.

użytkownik usunięty
Ankha

lubię ujęcie na zakończenie filmu, dziwny uśmiech Brian Cox 'a który patrzy na zdjęcie w ramce...a mój niepokój wywołała scena w szpitalu ...upadek na podłogę towarzysza Jacques a którego wcześniej zapyytał o grupę krw. pytanie co do transplantacji organów w krajach, gdzie zagrożeniem jest korupcja...i czy można wysłać gęś pocztą polską i czy w Guantanamo można myć zęby? To pytanie nie daje mi spokoju od 2 m-cy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones