PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35162}

Aryskotraci

The Aristocats
7,2 12 776
ocen
7,2 10 1 12776
6,6 5
ocen krytyków
Aryskotraci
powrót do forum filmu Aryskotraci

Klasyka!

ocenił(a) film na 8

Mam 16 lat i do dzisiaj jest to moja ulubiona bajka o wile lepsza niż te nowe animowane.

ocenił(a) film na 4
nakati_snake

Ulubiona? To polecam obejrzeć "Króla Lwa", "Małą Syrenkę", "Piękną i Bestię", "Piotrusia Pana", "Aladyna", "Bernarda i Biankę w krainie kangurów" - to są filmy o wiele większego formatu niż "Aryskotraci", którzy są słodkością dla samej słodkości i z może jedną ciekawą sceną, a całą resztą w ogóle nijaką i niezapadającą w pamięć. Wytwórnia Disney potrafi robi majestatyczne, wielkie filmy, a "Aryskotraci" nijak się do takich nie umywają.

ocenił(a) film na 10
Trojden

Nie zmienia to faktu, ze kazdemu podoba sie cos innego. Jak dla mnie to Mala syrenka moze sie schowac przy Aryskotratach.

ocenił(a) film na 4
Kriss_de_Valnor

A co jest takiego wyjątkowego/niepowtarzalnego/zapadającego w pamięć w "Aryskotratach"? Gdy to oglądałem, jakoś nie potrafiłem zaangażować w oglądanie żadnych emocji - inaczej niż w przypadku wymienionych poprzednio filmów. I "Aryskotraci" jakoś mnie nie wciągnęli.

Nie ma tu żadnej wielkiej historii, żadnej wielkiej stawki, nie ma zapadającego w pamięć czarnego charakteru, nie ma naprawdę emocjonujących, trzymających w napięciu scen, nie ma monumentalnych ujęć, nie ma zapadającej w pamięć muzyki, nie ma nawet dobrej animacji - jest szkicowa animacja, zresztą niestety typowa dla filmów Disneya z tamtego okresu.

Bo właściwie o czym są "Aryskotraci"? O grupce kotów, które jakiś stary zwyrol o wielkim nochalu chciał utopić, ale mu się nie udało, bo dwa psy mu to udaremniły, więc potem kotki zostały gdzieś daleko i muszą wrócić do domu. I po drodze spotykają jakieś gęsi i inne koty, i co jakiś czas sobie śpiewają. Jedna kotka zakochuje się w poznanym kocie. I tyle. Po uwolnieniu się z auta starego zwyrola po krótkim czasie koty nie napotykają już na żadne śmiertelne zagrożenie i nie dzieje się nic emocjonującego, tylko kilka odrobinę zabawnych i odrobinę romantycznych scen.

Nie twierdzę, że "Aryskotraci" to zły film. Po prostu, od Disneya oczekuję znacznie więcej. Równie nudny i mało ciekawy jak "Aryskotraci", ze stajni Disneya jest chyba tylko "Oliwer i spółka" i "Rogate ranczo" (uwzględniając tylko animacje 2D).

użytkownik usunięty
Trojden

Najciekawsze jest to, że przeglądając forum "Olivera i Spółki" zauważyłem tylko pozytywne komentarze... Może nostalgia osób z tamtego pokolenia czy coś w tym stylu? Nie mnie oceniać, bo niestety nigdy nie obejrzałem tego filmu i nie mogę go omówić ze swojej perspektywy!
Co do "Aryskotratów" niestety przyznaję rację. Ten film akurat obejrzałem i uważam, że jest mocno nijaki. Nic specjalnego się tam nie dzieje.

ocenił(a) film na 4
Kriss_de_Valnor

Na przykład: jaka ciekawa intryga, jakie ciekawe zwroty akcji i jaka ciekawa przygoda jest w "Aryskotratach"? Bo jakoś nie zauważyłem.

ocenił(a) film na 7
nakati_snake

Mam 32 lata i fajnie powrócić do lat dzieciństwa. W latach 90-tych oglądałem takie bajki. A niestety, trzeba żyć dalej, kreskówkowe animacje już nie powrócą. Teraz góruje animacja komputerowa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones