PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1361}
7,1 6 257
ocen
7,1 10 1 6257
5,7 3
oceny krytyków
101 Reykjavík
powrót do forum filmu 101 Reykjavík

Warto to obejrzeć?

ocenił(a) film na 3

Jedynym powodem dla którego miałbym to obejrzeć to DAmon albarn współtworzący
muzykę do tego filmu. Film ma ocenę dobrą ale sporo negatywnych komentarzy.
Warto czy nie?

ocenił(a) film na 9
0tik

warto :)

ocenił(a) film na 3
kadzia1978

Mogę prosić o odpowiedź kogoś kto nie dał filmowi oceny wyższej niż 8 i nie dodał tego filmu do ulubionych?

ocenił(a) film na 9
0tik

to już nie do mnie z tym :)

ocenił(a) film na 9
0tik

Obejrzałem twój profil, zbieżność komedii bardzo duża, więc jest szansa że mamy podobne poczucie humoru, a mi się ten film bardzo podobał, bardzo mnie śmieszył. Kilka cech charakterystycznych: nieco rubaszny oryginalny humor w charakterze hmm... wolnej miłości ? Jeśli gorszą cie takie rzeczy to niekoniecznie w twoim guście ale jeśli śmieszą cię filmy Koterskiego to polecam. Dla mnie to taki American Pie z innej planety, ba, z innej galaktyki. Oczywiście tematyka z goła odmienna ale jednak a tego amerykańskiego g.... nie znoszę.
Napisz jak obejrzysz.

ocenił(a) film na 3
mc_aural

od razu mówię że już "Ameli" dałem 1/10 dzisiaj.
3/10. Nie mniej, bo fajną nutę Damon zmajstrował http://www.youtube.com/watch?v=XdbEMfsD8NU
nie było w filmie nic co by mnie wciągnęło. tylko w sumie koniec filmu mi jakoś bardziej do zapamiętania przypasował.
Nie mówię że nie ma w tym filmie przesłania, poprostu temat w nim poruszony przejadł mi się już jak burdele na Alei Jana Pawła.

ocenił(a) film na 8
0tik

Nie żebym była złośliwa, ale mam dziwną pewność, że filmy Triera, Bergmana, Antonioniego czy Almodovara np. też byś uznał za "nudne, przejedzone tematy". Film "Reykjavik 101", chociaż w konwencji nihilizmu społecznego w dość prostym i niezawoalowanym wydaniu (w przeciwieństwie do filmów powyższych twórców), to jednak ukazuje ciekawy punkt widzenia wyrosły w warunkach Islandzkich, czego w tych filmach w takim wydaniu nie widziałam. Ale cóż, jeśli dla kogoś "Sami Swoi" i "Faceci w Czerni" to wyznacznik dobrej rozrywki, bo przy filmach klimatycznych i dobrze oddających naturę pewnych zjawisk nudzi się, podsumuję to odpowiedzią Johnny'ego z filmu "Nadzy" na pytanie, czy się nudzi, wyjaśniając jednocześnie, dlaczego pewni ludzie (na przykład ja) przy tego typu twórczości nudzić się nie będą :

"Czy się znudziłem? Nie, nie znudziłem się.
Nigdy nie jestem znudzony. Na tym polega problem ze wszystkimi - jesteście znudzeni.
Tłumaczy się wam zasady natury. a wy jesteście znudzeni.
Pokazuje żyjące ciało, a wy jesteście nim znudzeni,
Pokazuje się wam wszechświat, a wy jesteście tym znudzeni.
Więc pragniesz tylko tanich sensacyjek, i tak jak większość z nich i nie ważne,
że to tania i pusta tandeta. Pragniesz tego tak długo jak jest nowością,
dopóki błyszczy i miga w czterdziestu różnych kolorach.
Tak czy inaczej, można mówić o mnie różne rzeczy, ale nie jestem znudzony".

Pozdrawiam. :)

Ps. Tak mnie zainspirowałeś swoimi wypowiedziami, że z 8/10, zmieniam ocenę na 9, z serduszkiem oczywiście. ;>

ocenił(a) film na 3
avsky

Duży wpływ na ocenę miało to, że w dniu kiedy go oglądałem miałem koszmarny nastrój. (A obejrzenie Ameli uznałem za stracony czas.)
Nawet nie mam pojęcia jak ten film opisać! Dużo się w nim nie działo. I może właśnie dlatego nie dałem wysokiej noty.
Ale przyznać trzeba że kiedy wyszedł na jaw stosunek matki głównego bohatera z tą hiszpanką i ta całą zagmatwana sytuacja to w widzach powstają różne uczucia.
A Samym swoim oceny dałem z samego sentymentu, natomiast MiB Co by nie mówić był fajny. Nie Używam skali ocen 0-10 uniwersalnie, filmy oceniam w ich kategoriach.

0tik

polecam książke, jest o wiele lepsza niz film

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones