PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1361}
7,1 6 257
ocen
7,1 10 1 6257
5,7 3
oceny krytyków
101 Reykjavík
powrót do forum filmu 101 Reykjavík

Takich filmów mi trzeba więcej. Z podobnym klimatem i świetnym aktorstwem. Pochłonęłam ten film z wielkim apetytem.

Nie lubiłam Hlynura od samego początku, ani tych jego kumpli, ani życia które wiedli. Ale z chwilą pojawienia się Loli, wszystko zaczęło się zmieniać. Gdyby nie ona, nasz bohater przespał by życie, jak miś polarny, pod puszystą czapą śniegu.
Aktor grający Hlynura - rewelacyjny, przyćmił mi nawet na chwilę Victorię Abril, którą uwielbiam. Świetne dialogi, fajny humor i ogólny zachwyt nad całością obrazu świadczy o tym, że do filmu będę z pewnością wracać.
"101 Reykjavik", to film niby całkiem zwyczajny, a tak fantastycznie mnie wciągnął, jak mało który.
Fakt, że uwielbiam Islandię nie ma tu wiele wspólnego, w dodatku brakowało mi pięknych krajobrazów tej wyspy, ale... przyciągnęło mnie za to coś zupełnie innego - świetnie opowiedziana "zwyczajna" historia.

Ten film ma lekkość puszystego śniegu...

9/10

użytkownik usunięty
karen_

Wspaniały obraz! Pamiętam że pierwszy raz zarwałem niedzielną noc co by go obaczyc - a bylem wtedy w gimnazjum, o ile pamięc mnie nie myli. Główny bohater to poprostu kosmiczny śpioch którego pochłania stagnacyjna egzystencja - aż coś się zaczyna zmieniac...

Więcej takich filmów!
9/10

karen_

zgadzam sie z przedmówcami. film reeewelacyjny. zwyczajny a jednoczesnie niezwyczajny. ukazane zycie głownego bohatera jest fenomenalne to jak przesypia on zycie, jak mu z tym dobrze i ta jego krotkowzrocznosc na swiat !! Jednoczesnie pokazano ze zycie daje sygnaly zeby go nie przespac: przychodzace non stop listy z urzedu pracy, dziewczyna ktore interesuje sie tak beznadziejnym facetem i nie daje za wygrana oczywiscie do czasu, ciaza ktora powinna mu otworzyc oczy... na szczescie drugiej sie juz udalo ;)) i ten aktor co gral Hlynura superowy przed narodzinami dziecka niby rozrywkowy ma przyjaciol alee nie ma usmiechu na jego twarzy chodzi jakby we snie jakby to zycie go nie odtyczylo a po narodzinach dziecka zauwazcie! ten sam aktor ta sama postac a jaka zmiana usmiech pelen energii otwarty na swiat i zycie dumny z siebie... trzeba byc na prawde neizlym aktorem zeby to tak swietnie pokazac :)))) film uwieeeelbiam :) bo trzeba miec cel w zyciu :)))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones