PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1361}
7,1 6 257
ocen
7,1 10 1 6257
5,7 3
oceny krytyków
101 Reykjavík
powrót do forum filmu 101 Reykjavík

Obraz, który ma dobre momenty i parę naprawdę ciekawych myśli ("Reykjavik to takie zadupie Syberii (...), nawet duchy się tu nudzą"), stąd ocena aż 5.
Bardzo irytuje akcent i rozmowy po angielsku. Niezdrowo zastanawia kazirodztwo, choć potraktowane jest jak najnormalniejsza rzecz na świecie.
Bohaterowie, głównie Hlynur, wzbudzili moje politowanie swoim stosunkiem do świata i do samych stosunków.
Nie znam Islandii, nie wiem jacy są ludzie, którzy zamieszkują tą odległą zimną wyspę. Mam tylko nadzieję, że nie są tacy, jak w tym filmie.

Budziol

zgadzam się calkowicie. szkoda czasu na ten film. płytki, nudny film. Do końca mialam nadzieję, że się jakoś rozkręci. ;p

Budziol

Budziol mieszkam w Reykjaviku prawie 2 lata i muszę Ci powiedzieć, że szczególnie młodzi Islandczycy często tacy właśnie są jak Hlynur

witek966_2

Przykry fakt.

ocenił(a) film na 8
Budziol

tacy ludzie jak Hlynur są wszędzie, nie wiem czy jest to "choroba tego pokolenia", czy wczesniej tez tak było, bo nie zyłam 50 lat temu. ale z tego co widze to mnóstwo młodych ludzi ma podobne problemy, co głowny bohater i uważam, że to jest normalne, jedni szybko odnajdują siebie, a innym zajmuje to więcej czasu, ważne by w końcu wiedzieć kim sie jest. oczywiście im szybciej tym lepiej, ale nie wiem czy da sie ten proces przyspieszyć. w każdym razie - mi film się podobał, nawet bardzo. uważam, że trochę za krótki i mogli bardziej rozwinąć kwestie tego trójkątka Lola-Matka-Hlynur, bo faktycznie wyglądało to tak, jak by kazirodztwo zostało uznane za coś normalnego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones